Wednesday, March 28, 2012

Hiina tolm ja korea tudengid

Hiinlased on otsustanud meid ära mürgitada saates siia mürgise tolmupilve.
OK tegelikult on siin see iga-aastane nähtus, kevadel tuleb Põhja-Hiinast kollane mikroskoopiline tolm ning paljudel inimestel esineb hingamisraskusi, eriti välismaalastel, sest nad pole sellega harjunud (http://en.wikipedia.org/wiki/Asian_Dust). Mõned on juba nädal aega sellega vaevelnud, kuid nüüd on järg minu kätte jõudnud. Üleeelmine öö ei saanud üldse magada, sest pidevalt köhisin ning nina on täiesti kinni. Päris paljud vaevlevad selles käes. Praegu laenan mingit ravimit ühe poolaka käest, natuke aitab, kuid hingata on ikka raske. Tuleb vist varsti endalgi sammud arsti juurde seada.
Raamatutest.
Kui enamustes ainetes, kus vaja raamatud olen suutnud läbi ajada koopiatega, internetis leiduvate versioonidega, laenutustega raamatukogust, siis kahes aines pidin ikkagi päris raamatud ostma. Korea keel, noh see loomulik. Aga organisatsiooniteoorias ütles õppejõud , et selles aines te üle C ei saa, kui teil pole raamat ostetud, eriti eurooplased – ma tean, et ei ole harjunud õpikuid ostma, aga siin te peate toetama Korea majandust ja punkt .
Uus raamat maksab poes 30€, aga ma leidsin odavama variandi – tellisin internetist. Otsisin välja, et korea keelas on kasutatud raamatud – 중고책, panin otsingumootorisse ja hakkasin sealt edasi otsima. Sain päev hiljem leitud raamatu korea sõbra abiga ära tellitud, maksma läks 10€ ning tuli 3 päeva pärast otse mulle ühikasse.


Nii, et kui seda blogi peaks lugema mõni TTÜ tudeng, kes ka siia millalgi tulemas on, siis tea – raamatute pealt annab säästa, parem kuluta see raha Koreas reisimise ja kultuuri peale. Ei näe põhjust, miks peaks ostma raamatu, millest tavalises loengus on vaja lugeda ainult veerand peatükkidest ning siis riiuli peale tolmu koguma jätta.
Loomulikult kui on tõesti väärt raamat, mis huvi pakub, siis on teine asi. Süsteem meenutab USA-d, kus on kombeks iga semester uusi raamatuid osta.

Kui veel haridusest rääkida, siis mulle ja teistele lääne tudengitele on jäänud mulje, et enamus korea õpilasi on pigem pealiskaudsed ning asjadesse ei süvene.
Näiteks täna geograafias pidime kirjutama gruppides lühikese peatüki teemal “Kas inimene on osa loodusest või inimene on üle looduse?”. Ma olin grupis, koos kolme korealasega. Kui me seda grupis arutlesime, siis korealastelt väga palju sisendit just ei tulnud Jah oleme küll osa loodusest, sest mu vanemad kasvatad maal juurikaid… kõlas ühe argumendinda. Teine grupiliige ütles, "Kas tõesti inimesed hävitavad loodust? "

Teises aines oli lisaks minule ainult ühel korealasel ettevalmisatud kodune töö, kus oli vaja lugeda üks peatükk raamatust. Pidime tegema presentatsiooni etteantud küsimuste põhjal ja teemat arutama jälle sain ma “au” endale kõik ise valmis kirjutada ning pärast veel seda esitleda. Mul pole küll selle vastu midagi, et ma lähen esitlema, aga korea tudengitest lootsin küll rohkemat. Ei tundu, et see stereotüüp väga paika peab, et asiaadid väga töökad . Loomulikult on erandeid.

Üks naljakas tõlge ühika koridoris jälle silma jäänud:
SAM_0001

Eile toimus siin laat ülikooli peahoone ees:
SAM_0002SAM_0003SAM_0004SAM_0005SAM_0008SAM_0009

Midagi erilist ei olnud. Putkad, mis müüsid juurikaid, kaheksajalgu ja õunu ning huviringide letid, mis värbasid tudengeid.

No comments:

Post a Comment