Friday, March 16, 2012

Kolmas nädal läbi saamas

Aeg läheb siin kuidagi liiga kiiresti, ei suuda uskuda, et homme saab juba 3 nädalat sellest, kui ma Eestimaa pinnalt lahkusin.

Esmaspäeval toimus kohustuslik arstlik ülevaatus, kus võeti verd ja tehti röntgen. Tulemusi veel saanud ei ole, aga usun, et minuga kõik korras. See peab olema tehtud kõigil KNU tudengitel, vahet pole kaua siin viibid.
Teisipäevad ja neljapäevad olen ma hommikust kuni poole kaheksa õhtuni õppetööga hõivatud, siis aega muuks ei jätku.
Kolmapäeval algas siin nö noorteorganisatsioonide laat. Midagi sarnast nagu meil ENL korraldas Noortepäeval. Organisatsioone on siin igasuguseid alates trummaritest kuni sukeldujateni. Liitusin ka ühega – inglise keele rääkijate klubi, kuna enamus noori tahavad siin oma keele oskusi laiendada, siis üheks kohaks seda praktiseerida ongi sellised klubid, kus räägitakse oma vahel inglise keeles, vaadatakse filme ja kuulatakse muusikat.
Tegin lihtsalt juttu nendega ning paluti tulla rääkima Eestist mõni kord, liitusingi ära. Eks näis, mis saab.

Korea set 3 003Korea set 3 004Korea set 3 005Korea set 3 009Korea set 3 012

Organisatsioonide laat oli huvitav üritus, päeval oli siin mustkunstnik ja õhtul tudengibändid, kus juures päris heal tasemel mängisid (kuigi, midagi aru ei saa, mida nad laulavad). Lisan ka paar videot neist.

Magic trick
Magic trick 2
Korea tudengibänd

Täna siis selgus, et praktikat ma kahjus ei saa, sest firmale, kuhu kandideerisin ei sobi kahjuks mu tunniplaan. Nii, et jääb, E-tänava variant, millest enne kirjutasin. See avatakse märtsi viimasel nädalal ning selleks ajaks peaks selge olema, kes sinna saavad.

Organisatsiooniteoorias on huvitav õppejõud, 50ndates meesterahvas, korealane. Ning esimene õppejõud, kes ei luba mingil juhul kasutada raamatute koopiaid ning räägib, et vaja kindlasti osta raamat, teistes ainetes saan läbi kas koopiatega või paljundustega. Raamat, mida vaja osta maksab 25€. Lisaks ta mainis, et kindlasti peavad seda tegema eurooplased, sest nad peavad oma raha kulutama siin, et panustada Korea majandusse.
Täna kasutasin esimest korda ka ühika pesumasinat, kõik nupud ja asjad on korea keeles, aga kasutades loogikat ja vaadates nende paiknemist suutsin tööle saada ja riided ära pestud.
Lisaks on ühikas hunnik naljaka tõlkega silte – näiteks suitsetajad elimineeritakse.

SAM_0001SAM_0002SAM_0003SAM_0032

Üks natuke harjumatu traditsioon on siin see, et osades restoranides ja kindlasti igas kodus peab jalanõud ära võtma. Sain teada, et see on tingitud traditsioonilisest küttesüsteemist – ondol (http://en.wikipedia.org/wiki/Ondol), kus soojustati läbi kamina põrandat ning söömine ja magamine toimus põrandal. Seepärast oli jalanõudega toas käimine mõeldamatu ja see harjumus on siiamaani olemas isegi kui kasutatakse muid kütmisvahendeid.

Uurisin natuke korea tüdrukute käest, kui konservatiivsed siin ollakse abielu ja pereelu suhtes. Sain teada, et vägagi traditsioonilised - vabaabielu, kui selline siin väga moes pole ning pereväärtused on tugevad. Näiteks mõeldamatu oleks enamikele korea vanematele, et nende tütar elab püsivalt mehega koos, kellega ta pole abielus.

Kindlasti on tänapäeval need liberaalsemaks mutumas. Aga , et võrreldes Eestiga väärtustatakse peret ja vanemaid palju rohkem, ning vanemad on ka palju kaitsvamad oma laste suhtes (eriti tütarde), enamus korea tüdrukud, peavad küsima luba oma vanemate käest õhtul peole minemiseks, isegi kui vanus juba 20+
Abielulahutusi toimub siin tunduvalt vähem, Eestis tundub, et 90% esimestest abieludest ei püsi koos, tõenäoliselt ametlik statistika näitab midagi muud, kuid pole praegu aega selle otsimiseks.

Mõned pildid ümbrusest
:

Korea set 3 014Korea set 3 021Korea set 3 024

No comments:

Post a Comment