Saturday, March 3, 2012

Korea eripärad

Nii täna on juba seitsmes päev. Peab mainima, et aeg on väga kiiresti läinud, pidevalt on olnud tegemisi.
Proovin üles lugeda asju, mis eestlasele ja eurooplasele harjumatud või teistsugused. Neid on päris palju

Alustan üldistest.
Ilm on siin päris huvitav ja varieerub väga palju. Päeval on olnud isegi juba +15, mis on täitsa kevad, aga öösel on päris külm – 0 kraadi lähedal. Üks kord on ka sadanud – inimesed võtavad siis kohe vihmavarjud välja ning ütlevad, et ilma vihmavarjuta siin käia ei saa, sest siis juuksed langevad välja

SAM_0064

Tänava peal käies on täitsa tavaline, kui mingi punt korealasi mu juurde tulevad ja teevad juttu, küsivad kust tulen ning, mis ma siin teen ja teevad pilti. See on mõneti ka Daegu eripära, kuna siin välismaalasi väga palju pole. Aga korealastele on vaja teada inglise keelt, kui nad tahavad karjääri teha, seega nad kasutavad igat võimalust, et seda praktiseerida. Inglise keelega on siin aga suhteliselt kehvasti, isegi noored ei oska seda väga hästi. On loomulikult erandeid, noored kes on välismaal õppinud või elanud ning kõrgetel positsioonidel olevad inimesed (näiteks kooli rektor, pangas vahetusevanem) oskavad päris hästi, aga nii üldine keeletase on nigel. 99% vanemaid inimesi ei oska sõnagi inglise keelt. Seega väljas käies on hea, kui korea sõber kaasas on.

Toit. Päris harjumatu. Tihti ei teagi, mida söön ja paljud asjad jäävad üldse söömata. Kuid olen ka saanud väga head toitu. Muidu saab siin ülikooli sööklas süüa 3 korda päevas, iga päev. Süsteem selline, et lasen käe läbi mingi identifitseerimisaparaadi, mis loeb veresooni, siis kui roheline tuluke süttib, siis saab minna. Siis on seal erinevad toidud, mida saab valida, osa saab panna palju tahad (riis, kimchi, kastmed) liha tavaliselt pannakse igale soovijale eraldi piiratud koguses (täitsa piisavalt). Kuigi olen saan ka väga head toitu sööklas, siis üldiselt ei ole see just parim korea toit.
Kuid muidu hakkab mulle korea toit iga päevaga aina rohkem meeldima. Väljas käies saab ikka väga head kraami ning kui otsida, siis ka päris odavalt. Näiteks üks päev sõin kana topsis, nagu KFC ainult, et sada korda parem ning maksis vaid 1.50€
Ahjaa süüakse ikka pulkadega, hakkan juba ise ka harjuma nendega.

 

SAM_0072SAM_0071

 

SAM_0065SAM_0073

Eile algas ka õppetöö. Tundub, et kogu ülikooli süsteem on rajatud USA eeskujul, kuid ma uurin seda veel täpsemalt ameerika välistudengilt.Igal juhul siin ei ole loengud ja seminarid eraldi, vaid pigem nagu midagi vahepealset iga kord.
Esimene loeng oli siis geograafia, mida annab õppejõud Utahist, USAst. Elab siin juba 3 aastat. Kursust võtab 70 inimest, kellest ainult 5 on eurooplased.

No comments:

Post a Comment