Saturday, March 3, 2012

Korea eripärad

Täna on juba seitsmes päev. Peab mainima, et aeg on väga kiiresti läinud, pidevalt on olnud tegemisi ja igav pole olnud.

Proovin üles lugeda tähelepanekuid, mis eestlasele ja eurooplasele on harjumatud või teistsugused.

Alustan üldistest.
Ilm on siin päris huvitav ja varieerub väga palju. Päeval on olnud isegi juba +15, mis on täitsa kevad, aga öösel on päris külm – 0 kraadi . Üks kord on sadanud – inimesed võtavad siis kohe vihmavarjud välja ning ütlevad, et ilma vihmavarjuta siin käia ei saa, sest siis jääksid juustest ilma.

SAM_0064

Tänava peal käies on täitsa tavaline, kui mingi punt korealasi mu juurde tulevad ja teevad juttu, küsivad kust tulen ning, mis ma siin teen ja teevad pilti. See on mõneti Daegu eripära, kuna siin välismaalasi väga palju pole. Korealastele on vaja teada inglise keelt, kui nad tahavad karjääri teha, seega nad kasutavad igat võimalust, et seda praktiseerida. Inglise keelega on siin aga suhteliselt kehvasti, isegi noored ei oska seda hästi. On loomulikult erandeid, noored kes on välismaal õppinud või elanud ning kõrgetel positsioonidel olevad inimesed (näiteks kooli rektor, pangas vahetusevanem) oskavad päris hästi, aga nii üldine keeletase on nigel. 99% vanemaid inimesi ei oska sõnagi inglise keelt. Seega väljas käies on hea, kui korea sõber kaasas on.

Toit. Päris harjumatu. Tihti ei teagi, mida söön ja paljud asjad jäävad üldse söömata. Kuid olen ka saanud väga head korea toitu. Ülikooli sööklas saab süüa 3 korda päevas, iga päev. Süsteem selline, et lasen käe läbi identifitseerimisaparaadi, mis loeb veresooni, siis kui roheline tuluke süttib, siis saab minna. Seal on erinevad toidud letis, mida saab valida, osa saab panna palju tahad (riis, kimchi, kastmed) liha tavaliselt pannakse igale soovijale eraldi piiratud koguses (täitsa piisavalt). Olen saanud head toitu, kuid üldiselt on nagu ikka söökla toit massidele.

Muidu hakkab mulle korea toit iga päevaga aina rohkem meeldima. Väljas käies saab ikka väga head kraami ning kui otsida, siis ka päris odavalt. Näiteks üks päev sõin kana topsis, nagu KFC ainult, et parem ning maksis vaid 1.50€
Süüakse pulkadega, hakkan juba harjuma nendega. Enne seda olen vaid korra sushit pulkadega söönud Tallinnas.

SAM_0072SAM_0071

SAM_0065SAM_0073

Eile algas õppetöö. Tundub, et kogu ülikooli süsteem on rajatud USA eeskujul, seda kinnitasid ka USA vahetusõpilased, et sarnasusi on palju. Siin ei ole loengud ja seminarid eraldi, vaid pigem midagi vahepealset iga kord.
Esimene loeng oli geograafia, mida annab õppejõud Utahist, USAst. Elab siin 3ndat aastat. Kursust võtab 70 inimest, kellest ainult 5 on eurooplased. Saab olema huvitav.

No comments:

Post a Comment