Sunday, March 18, 2012

Nädalavahetus

Reedel käisime traditsioonilist Korea grilli söömas. Midagi sarnast sai Tallinnas Odessa restoranis, ainult siin tuleb grillida päris süte peal. Igal juhul veiseliha oli hea ja mahlane. Laual oli palju juurikaid, aedvilju ja muid lisandeid. Juua tellisime õlut ja sojut. Kokku läks inimese peale maksma 7€.

Korea set 4 005Korea set 4 004Korea set 4 006

Pärast seda läksime karaokesse või siis nagu korealased seda nimetavad: noraebang. Väga populaarne ajaviide, mis leitav igal pool pubide ja restoranide läheduses. Üldjuhul on süsteem siin selline, et saab ruumi, kus kogu vajaminev tehnika olemas ja oled seal ainult oma seltskonnaga, mitte nagu Tallinnas, et laulad purjus soomlastele. Keskmine hind on kuskil 17€, selle raha eest saab siis karaoketoa 100 minutiks, igale külastajale pudel vett ning instrumendid kaasa elamiseks.

Lugude “menüüs” domineerivad Korea ja Jaapani pop laulud, kuid on piisaval hulgal Euroopa ja Ameerika artiste igast žanrist. Minu jaoks oli see esimene kord midagi sellist teha ning kuigi ma olin päris jube viisi pidaja ning oma häält küll kuulda poleks tahtnud, siis sellegi poolest oli huvitav.

Korea set 4 010Korea set 4 012Korea set 4 015Korea set 4 017

Pärast noerebangi saime teistega taas kokku (osad läksid noraebangi asemel baari ), kuid selleks ajaks kui kohale jõudsime olid enamus ennast laua alla joonud ning edasi midagi huvitavat ei toimunud.

Täna käisime Daegu suurimal turul, kus on üle 4000 müügileti. Turult leiab väga laias valikus kaupa – riided, toit, mänguasjad, kodutarbed, nõud jne. Mina otsisin endale jalatseid, sest mul kaasas ainult 2 paari ning suvepükse, ilm läheb juba päris soojaks siin.

Esimest korda kasutasin siin metrood.Varem pole vajadust olnud ning kui 4 inimest on taksos, siis tuleb sõit kesklinna sama hinnaga. Metroo peatus on ühikast päris kaugel, umbes 20min kiirkõndimist. Metroopileti saab osta jaamas asuvast masinast, mis räägib ka inglise keelt ja ühekõrdne sõidupilet maksab 0,85€ . Seda saab kasutada kuni metroost väljud. Kindlasti tuleb see alles hoida, sest metroost väljumisel tuleb see tagasi masinale sööta.

Korea set 4 032Korea set 4 033

Leidsime turu hõlpsasti ning hakkasime otsima jalatsileti. Leidsime esimese ning esimene proov ostu sooritada oli huvitav. Kuna toakaaslane rääkis, et siin kõik hinnad lakke ajatud ja valgeid inimesi üritatakse petta ja mis iganes veel, siis peaksime kohe hinna poole peale kauplema ja sealt edasi natuke järele andma Lai naeratus  Kuna olin ka ise sellest lugenud, et peaks kauplema, siis mõeldud tehtud. Esimese pakutud hinna peale pakkusin kohe peaaegu pool hinnast, samuti tegi poolakas Jakub, kes ka otsis jalatseid. Igal juhul meesmüüja vihastas selle peale, hakkas kisama, panid tossud tagasi karpi ja viskas meid poest välja!

Korea set 4 036Korea set 4 038Korea set 4 040Korea set 4 041

Proovisime järgmises kohas ettevaatlikumalt seekord kaubelda, kuid samuti ei andnud see tulemusi. Nüüd siis olime targemad ja mõistsime, et siin väga kaubelda ei anna, võib-olla 5% hinnast . Käisime  veel ringi ning leidsime jalatsipoe, kus oli supersale . Tosse sai 7-14€ eest. Kuigi näiteks Nike märk oli nendel tagurpidi Lai naeratus ju siis otse Hiinast.

Kuid kuna Jakub ei leidnud endale sobivat suurust, siis otsisime veel edasi. Üldse suurustega on siin nii, et üle 275mm (Euroopa suurus 43) siin väga ei olegi. Õnneks mulle see see suurus sobib ning paar letti edasi leidsingi endale mugavad valged tossud, mis maksid täpselt 10000 woni ehk siis 7€ ning ilma kauplemata võtsin need ära. Jakub jäigi seekord ilma, sest 275 oligi kõige suurem suurus mis me leidsime.

Kuid suvepükse ma ei leidnud, sest nad veel üritavad talvekraamist lahti saada (öösiti on siin veel päris külm) ning nagu ma aru sain, siis suve riided tulevad paari nädala jooksul letti.

Korea set 4 042Korea set 4 043Korea set 4 044Korea set 4 045Korea set 4 046Korea set 4 047Korea set 4 049Korea set 4 052Korea set 4 053Korea set 4 055

No comments:

Post a Comment