Sunday, March 18, 2012

Nädalavahetus

Reedel käisime traditsioonilist Korea grilli söömas. Midagi sarnast sai Tallinnas ka Odessa restoranis, ainult siin tuleb grillida päris süte peal. Igal juhul veiseliha oli väga hea ja mahlane. Laual oli ka palju juurikaid, aedvilju ja muid lisandeid. Juua tellisime õlut ja sojut. Kokku läks inimese peale maksma 7€.

Korea set 4 005Korea set 4 004Korea set 4 006

 

Pärast seda läksime karaokesse või siis nagu korealased seda nimetavad: noraebang. See on väga populaarne siin ning leitav igal pool pubide ja restoranide läheduses. Üldjuhul on süsteem siin selline, et saab ruumi, kus kogu vajaminev tehnika olemas ja oled seal ainult oma seltskonnaga, mitte nagu Tallinnas, et laulad seal purjus soomlastele. Keskmine hind on kuskil 17€, selle raha eest saab siis karaoketoa 100 minutiks, igale külastajale pudel vett ning instrumendid kaasa elamiseks.

Lugude “menüüs” domineerivad Korea ja Jaapani pop laulud, kuid on ka piisaval hulgal Euroopa ja Ameerika artiste igast žanrist. Minu jaoks oli see esimene kord midagi sellist teha ning kuigi ma olin päris jube viisi pidaja ning oma häält küll kuulda poleks tahtnud, siis sellegi poolest oli huvitav ning tõenäoliselt lähen kunagi veel.

Korea set 4 010Korea set 4 012Korea set 4 015Korea set 4 017

Pärast seda läksime teistega jälle kokku saama (osad läksid noraebangi asemel lihtsalt baari jooma), kuid selleks ajaks kui kohale jõudsime olid enamus ennast põhimõtteliselt laua alla joonud ning edasi midagi huvitavat ei toimunud…
Üldiselt võib vahetustudengeid siin kolme gruppi jagada: üks osa tundub, et tuli siia ainult jooma ja pidutsema ning nad käivadki 4-5 korda nädalas ennast täis joomas. Teine osa tahab kogeda korea kultuuri üldiselt, kuid samas ei unusta õpinguid ning käivad ka väljas. Kolmas osa on need, keda ma pole kordagi (või ainult 1 kord terve aja jooksul) väljas näinudki ning kuhugi kaasa ei tule. Kas tõesti ainult õppivad ning ei leia sotsialiseerimiseks üldse aega? Ise liigitaks ennast teise grupi hulka.

Täna käisime Daegu suurimal turul, kus on üle 4000 müügileti. Turult leiab väga laias valikus asju – riided, toit, mänguasjad, kodutarbed, nõud jne. Mina otsisin endale jalatseid, sest mul kaasas ainult 2 paari ning suvepükse, sest ilm läheb juba päris soojaks siin.
Esimest korda kasutasin siin metrood.Varem pole vajadust olnud ning kui 4 inimest on taksos, siis tuleb sõit kesklinna sama hinnaga, kui 4 inimese metroo piletid, kuid on tunduvalt mugavam. Metroo peatus on ühikast päris kaugel, kusagil 20min kõndimist. Metroopileti saab osta jaamas asuvast masinast, mis räägib ka inglise keelt ning ühesõidupilet maksab 0,85€ ning seda saab kasutada kuni metroost väljud. Kindlasti tuleb see alles hoida, sest metroost väljumisel tuleb see tagasi masinale sööta.

Korea set 4 032Korea set 4 033

 

Leidsime turu üsna hõlpsasti ning hakkasime otsima jalatsileti. Leidsime siis esimese ning esimene proov ostu teha oli päris huvitav. Kuna toakaaslane rääkis, et siin kõik hinnad püsti ajatud ja valgeid inimesi üritatakse petta ja mis iganes veel, siis peaksime kohe hinna poole peale kauplema ja sealt edasi siin natuke järele andma Lai naeratus No ja kuna olin ka ise sellest lugenud, et peaks siin kauplema, siis mõeldud tehtud. Esimese pakutud hinna peale pakkusin kohe peaaegu pool hinnast, samuti tegi ka poolakas Jakub, kes ka otsis jalatseid. Igal juhul meesmüüja nii vihastas selle peale, et hakkas kisama, panid tossud tagasi karpi ja põhimõtteliselt viskas meid poest välja! Lai naeratus

 

Korea set 4 036Korea set 4 038Korea set 4 040Korea set 4 041

Proovisime ka järgmises kohas (natukene ettevaatlikumalt seekord) kaubelda, kuid samuti ei andnud see häid tulemusi. Nüüd siis olime jälle targemad ja mõistsime, et siin ikka väga kaubelda ei anna, võib-olla 5% hinnast ainult. Käisime siis veel ringi ning leidsime jalatsipoe, kus oli vist supersale ning enamus tosse sai 7-14€ eest. Kuigi jah näiteks Nike märk oli nendel tagurpidi Lai naeratus ju siis otse Hiinast.

Kuid kuna Jakub ei leidnud endale sobivat suurust, siis otsisime veel edasi. Üldse suurustega on siin nii, et üle 275mm (Euroopa suurus 43) siin väga ei olegi. Õnneks mulle see see suurus sobib ning paar letti edasi leidsingi endale mugavad valged tossud, mis maksid täpselt 10000 woni ehk siis 7€ ning ilma kauplemata võtsin ka need ära. Jakub jäigi seekord ilma, sest 275 oligi kõige suurem suurus mis me leidsime (lucky me tough ).
Kuid suvepükse ma ei leidnud, sest tundub, et nad veel üritavad talvekraamist lahti saada (öösiti on siin veel ikkagi päris külm) ning nagu ma aru sain, siis suve asjad tulevad paari nädala jooksul letti.

Korea set 4 042Korea set 4 043Korea set 4 044Korea set 4 045Korea set 4 046Korea set 4 047Korea set 4 049Korea set 4 052Korea set 4 053Korea set 4 055

No comments:

Post a Comment