Sunday, March 25, 2012

Proovipäev ja matkamas (palju pilte)

Täna oli tegus päev. Peale hommikusööki kohe E-streedi proovipäevale. Inglise-tänava kontseptsioon seisneb selles, et noored korealased saavad tulla oma inglise keelt praktiseerima reaalses olukorras, kui nad oleksid välismaal. Sellel “tänaval” on mitmed ärid - toidupood, telefonipood, puhvet, pank, reisibüroo jne. Kõik on need päris poed, kus töötavad eelkõige korealased, välismaalaste põhiülesandeks on rääkida inimestega inglise keeles ning neid hinnata. Palk, mis makstakse meile jaguneb pooleks poepidaja ja  haridusprogrammi vahel, mida finantseerib Daegu linn.
Täna kliente eriti ei olnudki, enamus poed on veel kinni.
Muidu saime hästi palju juhiseid, kuid kuna korraldus meeskond oli eelmine õhtu kõvasti pidu pannud, siis nad meid kaua näha ei tahtnud ning juba enne ühte lasti meil minna.
Pilte:
Sini-must-valge värvides lennuk, mis on reisibüroo
Mina ja Marsha Kasahstanist peagi valmivas kiirtoidu restoranis

Korea set 5 007Korea set 5 008

E-street ehk I-tänav koos oma poodidega

Korea set 5 010Korea set 5 011

I-tänava lähi ümbrus (poed ise on maa all)

Korea set 5 012Korea set 5 013Korea set 5 015Korea set 5 016

Siis tagasi ühikasse, kus sõin ning käisin katusel, et teha pilte sellest, kuidas sealne lähiümbrus välja näeb:
Korea set 5 017Korea set 5 019Korea set 5 020

Peale seda läksime matkama Daegu lähedal asuvatesse mägedesse, kust saab näha tervet Daegud. Oli väsitav, kuid  põnev. Selle idee peale tuli mu korea sõber Bill (tema inglise nimi), kes lahkelt meid sinna oma autoga toimetas.
Billi lugu on päris huvitav – ta on sündinud siin Daegus, kuid juba paari aasta pärast ta kolis perega USAsse, kus elas kuni sai 15, tuli tagasi Daegusse ning ilma sõnagi korea keelt oskamata jätkas siin keskkoolis. Alguses oli tal raske, sest pidi hakkama õppima korea keelt nullist. Nüüdseks on juba 6 aastat siin elanud, kuid kohalikud ikka kuulevad ta korea keeles aktsenti.

Seal oli üks allikas ning selle kõrval kuppel, millega sai võtta juua ja ma jõin seda vett. Pärast lugesin, et sildi peal oli kirjas, et see vesi on saastanud ning seda ei ole soovituslik juua.

Peale seda käisime söömas: 4 pearooga, hunnik lisandeid, supid ja kõik see kokku maksis 11€.

Korea set 5 092Korea set 5 093Korea set 5 094Korea set 5 095

No comments:

Post a Comment