Friday, March 9, 2012

Teine nädal

Nii.. teine nädal juba hakkab läbi saama. Nädala sees üldjuhul õpingud, kodused tööd, kooli söökla ning õhtused kohvitamised uute tuttavatega.

Teisipäeval käisime migratsioonibüroos, sest oli vaja taotleda välismaalase registrikaarti või midagi sellist, kuna viibime siin rohkem kui 3 kuud. See on midagi ID-kaardi sarnast ning on kohustuslik kõigile, kes viibivad siin kauem kui 3 kuud. Maksab 7€.

SAM_0027SAM_0028

Kevad on siia jõudsalt tulemas, päeval kui päike paistab, siis võib vabalt olla lausa +15-16, kuid öösel on ikkagi veel päris külm, tavaliselt 5 kraadi. Osad põõsad on juba roheliseks läinud/minemas.

SAM_0029SAM_0030SAM_0033SAM_0034

Sellest juba kirjutasin, et kuidas siin väljas söömine/joomine käib. Aga mida täpselt süüakse, juuakse pole kirjutanud.

Nii, et söök – väga mitmekesine ning lühidalt on raske kirjeldada. Üldjuhul päris vürtsikas ning kasutatakse palju maitseaineid, mis on meile harjumatud. Loomulikult riis käib iga söögikorra juurde ning päris palju armastatakse ka mereande – eriti kaheksajalgu. Kuid kõik on niiöelda snäki stiilis – natuke üht ja natuke teist. Mitte nagu Euroopas, et suur kamakas liha ja kardulad või pasta mingi kastmega. Tavaliselt siin palju erinevaid asju väiksemates kogustes, mis on hea – nii saab proovida mitmeid asju korraga.

SAM_0042SAM_0043

Joogid – söögi kõrvale juuakse tavaliselt piima või vett.
Alkohoolsetest jookidest domineerib soju ja õlu. Soju on siis riisiviin, mille alkoholi sisaldus varieerub 15-45 kraadini. Kuid kõige tavalisem on 20 kraadi. Pool liitrit maksab poes natuke alla ühe euro ning baaris tavaliselt kaks eurot. Igal pool näeb siin “Soju and Hof”, mis on siis kohalikud baarid, kus saab ka süüa.

Õllekultuur on siin ka päris palju levinud juba. Poes saab osta ka kõiki tuntumaid Euroopa õllesid. Baaris maksab 3 liitrine kann 9 €.

Nüüd natuke teine teema – Korea vs Jaapan. Siin on paar inimest, kes on juba jõudnud ka semestri või aasta Jaapanis ära olla. Ning nende öeldu põhjal on korealased palju sõbralikumad ja avatumad kui jaapanlased. Näiteks polnud harvad juhused, kui Jaapanis metroos või muus avalikus kohas hoiavad jaapanlased välismaalastest eemale ning üldse on nad külmemad ja tagasihoidlikumad – nagu eestlased Keelt näitav naerunägu

Muidu olen nädala sees tegelenud veel ka praktika otsimisega. Järgmiseks nädalaks peaks selguma, mis ma täpselt saan. Ning teine uudis on, et pühapäeval lähen mägedesse suusatama – peaks olema hooaja viimane nädalavahetus, seega saab päris odavalt. Koht ise siin: http://www.high1.com/eng/skiInfo/html.high1

No comments:

Post a Comment