Friday, March 9, 2012

Teine nädal

Teine nädal hakkab läbi saama. Nädala sees üldjuhul õpingud, kodused tööd, kooli söökla ning õhtused kohvitamised uute tuttavatega.

Teisipäeval käisime migratsioonibüroos, oli vaja taotleda välismaalase ID kaarti või midagi taolist. See on kõigile kohustuslik, kes viibivad Lõuna-Koreas kauem kui 3 kuud. Maksab 7€.

SAM_0027SAM_0028

Kevad on siia jõudsalt saabumas, päeval kui päike paistab, siis võib vabalt olla +15, kuid öösel on ikkagi veel päris külm, tavaliselt 5 kraadi. Osad põõsad on juba roheliseks läinud/minemas.

SAM_0029SAM_0030SAM_0033SAM_0034

Sellest juba kirjutasin, et kuidas siin väljas söömine ja joomine käib. Aga mida täpselt süüakse, juuakse pole kirjutanud.
Nii, et söök – väga mitmekesine ning lühidalt on raske kirjeldada. Üldjuhul  vürtsikas ning kasutatakse palju maitseaineid, mis on meile harjumatud. Loomulikult riis käib iga söögikorra juurde ning armastatakse mereande – eriti kaheksajalgu. Kuid kõik on niiöelda snäki stiilis – natuke üht ja natuke teist. Mitte nagu Euroopas, et suur kamakas liha ja kardulad või pasta mingi kastmega. Tavaliselt siin palju erinevaid asju väiksemates kogustes, mis on hea – saab proovida mitmeid toite korraga.

SAM_0042SAM_0043

Joogid – söögi kõrvale juuakse tavaliselt piima või vett.
Alkohoolsetest jookidest domineerib soju (hääldatakse sodžu) ja õlu. Traditsiooniliselt on soju on tehtud riisist ning alkoholi sisaldus varieerub 15-45 kraadini. Kuid tänapäeval tehakse seda rohkem kartulitest ja tapiokast, alkoholi sisaldus tavaliselt 20 kraadi. Pool liitrit maksab poes natuke alla ühe euro ning baaris tavaliselt kaks eurot. Igal pool näeb siin “Soju and Hof”, mis on pubid, kus saab süüa ja sojut.Õllekultuur on siin ka levinud juba. Poes saab osta kõiki tuntumaid Euroopa õllesid. Baaris maksab 3 liitrine kann 9 €.

Nüüd natuke teine teema – Korea vs Jaapan. Siin on paar inimest, kes on olnud semestri või aasta Jaapanis. Ning nende öeldu põhjal on korealased palju sõbralikumad ja avatumad kui jaapanlased. Näiteks polnud harvad juhused, kui Jaapanis metroos või muus avalikus kohas hoiavad jaapanlased välismaalastest eemale ning üldse on nad külmemad ja tagasihoidlikumad – nagu eestlased

Olen tegelenud veel praktika otsimisega. Järgmiseks nädalaks peaks selguma, mis ma täpselt saan. Ning pühapäeval lähen mägedesse suusatama – peaks olema hooaja viimane nädalavahetus, seega saab päris odavalt. Koht ise siin: http://www.high1.com/eng/skiInfo/html.high1

No comments:

Post a Comment