Wednesday, April 18, 2012

Korea tänapäeva kultuurist


Korea muusikast ja gaming kultuurist
Kõige suurema tähtsusega on K-Pop, mis on vallutanud kogu Ida ja Kagu-Aasia ning levib nüüd  Euroopasse ja Ameerikasse.
Korealased on ise  uhked selle üle, et nende popkultuur nii populaarne maailmas on, isegi vanem generatsioon räägib sellest.
Mõned näidised praegustest hittidest:

T-ARABIGBANG
PSYSuper Junior
Klubides on  korea poistel moes tantsida reas peegli ees K-Popi tantsuliigutustega. Pean mainima, et kõrvalt vaadates näib see naljakas. Rääkimata sellest, et osad korea poisid actually meigivad ennast, kuid väidetavalt pole asi siiski sellisel tasemel, kui Jaapanis.

Arvutimängud

Korealased on väga tuntud oma arvutimängude võistluste poolest ning võib vabalt nimetada seda üheks lahutamatuks tänapäeva kultuuri osaks . Eriti populaarne on Starcraft 2 ning nüüd on kõvasti populaarsust kogumas ka League of Legends ja DoTa 2.

      


Tegemist on strateegia mängudega, millel on palju vaatajaid. Neid mängitakse professionaalsel tasemel, kus teenitakse korraliku raha. Lõuna-Koreas on 2 telekanalit, mis näitavad mängude ülekandeid laivis. Suured ettevõtted nagu Samsung, SK Telecom ja KT toetavad meeskondi suurte summadega ja korraldavad suuri võistlusi.
Neid mänge võtavad võimud päris tõsiselt. Nimelt, kui avastatakse pettusi, häkke või mingisugustki sobimatut käitumist, siis lisaks võistluselt minema heitmist ootab mängijaid karmid väärteo- või isegi kriminaalkaristused.
Väga populaarsed on siin  PC Bangid, mis on siis suur ruum arvutitega, kus on erinevad mängud peal. Mängitakse kas LANis või üle interneti. 

Sport

10 aastat tagasi toimusid Lõuna-Koreas ja Jaapanis jalgpalli maailmameistri võistlused (kusjuures Daegus toimus kolmanda koha mäng) ning peale seda muutus jalgpall äärmiselt populaarseks ning on populaarseim spordiala noorte seas.

Kuna USA mõju on siin päris tugev olnud, siis jätkuvalt on pesapall populaarne.


Taekwondo – üks tuntumaid võitluskunste on pärit Koreast ja loomulikult on see rahvuslik spordiala, Isegi siin ülikoolilinnakus näeb korealasi harjutamas seda. 
Huvitav tähelepanek on ka, et piiril Põhja-Koreaga seisavad Lõuna-Korea sõdurid taekwondo võitlusvalmis poosis. 


PS. Andke teada, millest tahaksite veel lugeda Lõuna-Korea kohta.

No comments:

Post a Comment