Wednesday, April 18, 2012

Korea tänapäeva kultuurist

 

Olen siin juba piisavalt olnud, et hakkan aimu saama Korea tänapäeva kultuuri elust. Loomulikult kõige suurema tähtsusega on K-Pop, mis on juba vallutanud kogu Ida ja Kagu-Aasia ning levib nüüd ka Euroopasse ja mujale.
Korealased on ise päris uhked selle üle, et nende popkultuur nii populaarne maailmas on, isegi vanem generatsioon räägib sellest.

Mõned näidised praegustest hittidest:

T-araBIGBANG

Girls Generation

Super Junior

Klubides on siis korea poistel moes tantsida reas peegli ees K-Popi tantsuliigutustega. Pean mainima, et kõrvalt vaadates näib see päris kummaline. Rääkimata sellest, et osad korea poisid actually meigivad ennast, kuid väidetavalt pole asi siiski sellisel tasemel, kui Jaapanis.

Arvutimängud

Korealased on väga tuntud oma arvutimängude võistluste poolest ning võib vabalt nimetada seda üheks lahutamatuks tänapäeva kultuuri osaks . Eriti populaarne on Starcraft 2 ning nüüd on kõvasti populaarsust kogumas ka League of Legends ja DoTa 2.

      

 

Tegemist on strateegia mängudega, mis tõmbavad ka palju pealtvaatajaid. Neid mängitakse professionaalsel tasemel, kus teenitakse ka väga korraliku raha. Lõuna-Koreas on 2 telekanalit, mis näitavad mängude ülekandeid laivis. Suured ettevõtted nagu Samsung, SK Telecom ja KT toetavad meeskondi suurte summadega ja korraldavad suuri võistlusi.

Neid mänge võtavad ka võimud päris tõsiselt. Nimelt, kui avastatakse pettusi, häkke või mingisugustki sobimatut käitumist, siis lisaks võistluselt minema heitmist ootab mängijaid ka karmid karistused võimude poolt.

Väga populaarsed on siin ka PC Bangid, mis on siis suur ruum arvutitega, kus on erinevad mängud ja neid saab mängida, kas LANis või üle interneti. Üks kord huvi pärast piilusin ühte ja vaatepilt oli päris hullumeelne, kisa ja kära, osad taovad klaviatuuri nagu hullud jne.

sport

10 aastat tagasi toimusid Lõuna-Koreas ja Jaapanis jalgpalli maailmameistri võistlused (kusjuures Daegus toimus kolmanda koha mäng) ning peale seda muutus jalgpall siin riigis äärmiselt populaarseks ning on tõenäoliselt populaarseim spordiala noorte seas.

Kuna USA mõju on siin päris tugev olnud, siis jätkuvalt on ka pesapall siin päris populaarne.

Taekwondo – üks tuntumaid võitluskunste on pärit Koreast ja loomulikult on see siin rahvuslik spordiala, isegi siin kampuses leiab korealasi harjutamas seda.


Huvitav tähelepanek on ka, et piiril Põhja-Koreaga seisavad Lõuna-Korea sõdurid taekwondo võitlusvalmis poosis.
Näeb selle video lõpu poole:


PS. Andke teada, millest tahaksite veel lugeda Lõuna-Korea kohta.

No comments:

Post a Comment