Tuesday, April 3, 2012

Korea joomiskultuurist

Natuke Korea alkoholi kultuurist.
Olen avastanud, et korealastele meeldib alkoholi tarbida. Ma ise arvan, et see tuleneb sellest, et alkohol on üks vähestest ühiskonnas vastuvõetavatest stressimaandajatest. Soju on odav ja igalt poolt kättesaadav, nii et miks mitte.
Komme on, et noored ei tohi juua otse vanemate juures olekul. Ehk siis samas lauas istuvad noored ja vanad, siis noored peavad joomise hetkeks kõrvale pöörama.
Teine huvitav komme on , et kui ülemus kutsub tööpäeva lõpus jooma, siis peab minema ehk siis on see töökohustus mitte vabatahtlik lõbus üritus. Nii mõnigi kord olen näinud ülekondades härrasmehi, kes baaris vaevu jalgadel püsivad.

Kolm põhilist koreas tarbitavat alkoholi on:

1) soju ehk riisist või magusast kartulist tehtud viin

2) Makkeolli ehk riisivein
3) maekju ehk õlu. Väga suurt sortimenti ei ole, tavalised laager tüüpi õlled, mida müüakse purkides, klaas- ja plastikpudelites. Baarides saab tellida tavaliselt 3 liitri kannu ehk pitcheri.


2 comments:

  1. Nagu tundub, on korealased suured joogisõbrad, on nii ?

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jah, kuna tavalise korealase elu on stressirohke, siis ravitakse seda rohke alkoholiga. Kuid piiri nad ei oska sellega tihti pidada, nii et oksendavaid mehi ja naisi võib päris tihti baarides ja tänavatel näha.

      Delete