Tuesday, April 3, 2012

Sünnipäev

Eile oli mu sünnipäev, mille tähistamine algas tegelikult juba pühapäeva õhtul ning lõppes täna varahommikul.

Pühapäeva õhtul käisime mina, mu toakaaslane Robin ja Suji riisiveini joomas (http://en.wikipedia.org/wiki/Makgeolli). Makgeolli on selline piimjas riisivein, mida juuakse traditsiooniliselt koos meega või tänapäeval koos limonaadiga.

Koht, kus olime on selline 80ndate stiilis tüüpiline korea söögikoht enne, kui 90ndatel need “läänestusid” ning said lauad-toolid.

Korea set 6 037Korea set 6 038Korea set 6 039Korea set 6 040Korea set 6 042Korea set 6 045Korea set 6 047Korea set 6 052Korea set 6 029

Peale seda natuke enne südaööd tulin tagasi ühikasse ning mõned minutid hiljem sadasid mu tuppa sisse kamraadid ja õnnitlesid sünnipäeva puhul ja kinkisid 5 liitrit riisiviina, mille ristisime pühaks veeks.

Korea set 6 068Korea set 6 069

Järgmine päev viis korea sõber mind lõunale, kus sain traditsioonilist korea sealiha toitu.
Järgmine nädal toimuvad siin parlamendi valimised ning võib aeg-ajalt maskotte näha ja tüdrukuid tantsimas mõne partei toetuseks. Kahjuks inglise keelt nad ei mõistnud nii, et ma ei saanudki teada mis parteist nad on.

Korea set 6 031Korea set 6 090

Puud hakkavad tasapisi lehte minema ja kalad lähevad värvilisemaks:

Korea set 6 032Korea set 6 071

Õhtul, siis kutsusin teised välistudengid ja tuttavad korealased kokku purskkaevu juurde, et enda tähtpäeva tähistada.
Korea traditsioonide kohaselt peab oma sünnipäeval purskkaevu hüppama, mida ka mul tuli teha

Kuna tegu siiski esmaspäevaga, siis väga pikale ei saanud õhtut venitada nii, et peale purskkaevus ujumist läksin tagasi ühikasse.

Täna sain oma kohaliku ID-kaardi lõpuks kätte. Nüüd saan lõpuks kõik vajalikud kaardid ära teha  pangakaart, tudengikaart, raamatukogukaart ja transpordikaart.

Korea set 6 179

No comments:

Post a Comment