Tuesday, April 3, 2012

Sünnipäev

Eile oli mu sünnipäev, mille tähistamine algas tegelikult juba pühapäeva õhtul ning lõppes täna varahommikul Lai naeratus

Pühapäeva õhtul käisime mina, mu toakaaslane Robin ja Suji riisiveini maitsmas (http://en.wikipedia.org/wiki/Makgeolli). Makgeolli on selline piimjas riisivein, mida juuakse traditsiooniliselt koos meega või tänapäeval koos limonaadiga.

Koht, kus olime on selline 80ndate stiilis tüüpiline korea söögikoht enne, kui 90ndatel need “läänestusid” ning said normaalsed lauad-toolid.

Korea set 6 037Korea set 6 038Korea set 6 039Korea set 6 040Korea set 6 042Korea set 6 045Korea set 6 047Korea set 6 052Korea set 6 029

Peale seda natuke enne südaööd tulin tagasi ühikasse ning mõned minutid hiljem sadasid mu tuppa sisse kamraadid ja õnnitlesid sünnipäeva puhul ja kinkisid 5 liitrit riisiviina, mille ristisime pühaks veeks.

Korea set 6 068Korea set 6 069

Järgmine päev viis korea sõber mind lõunale, kus sain väga maitsvat traditsioonilist korea sealiha toitu.
Järgmine nädal toimuvad siin parlamendi valimised ning võib aeg-ajalt toredaid maskotte näha ja tüdrukuid tantsimas mõne partei toetuseks Lai naeratus kahjuks inglise keelt nad väga ei mõistnud nii, et ma ei saanudki teada kes nad sellised on maailmavaate poolest.

Korea set 6 031Korea set 6 090

Puud hakkavad tasapisi lehte minema ja kalad lähevad värvilisemaks:

Korea set 6 032Korea set 6 071

Õhtul, siis kutsusin teised välistudengid ja tuttavad korealased kokku purskkaevu juurde, et natukene enda tähtpäeva tähistada.

Korea traditsioonide kohaselt peab oma sünnipäeval purskkaevu hüppama, mida ma ka tegin Lai naeratus

Kuna tegu siiski esmaspäevaga, siis väga pikale ei saanud õhtut venitada nii, et peale purskkaevus ujumist läksin tagasi ühikasse ka. Muidu oli täitsa tore.

Täna sain ka oma kohaliku ID-kaardi ka lõpuks kätte. Nüüd saan lõpuks kõik vajalikud kaardid ära teha nagu pangakaart, tudengikaart, raamatukogukaart ja transpordikaart.

Korea set 6 179

No comments:

Post a Comment