Saturday, May 26, 2012

Filipiinid osa 2: Manila, Cebu ja Mactan


 

12. mai

Lõpuks ometi ootamas lendu Manilasse. Selline näeb välja Filipiini raha (1€ – 55 pesot):
Philippines 140

Veidi enne keskööd maandusin Manilas ja tundsin esimest korda kuuma ja niisket ekvatoriaalset kliimavöödet. Riiki sisenemine toimus väga kiiresti ja ladusalt. Eks nad ole turistidega harjunud siin. Igal juhul eurooplased saavad viibida Filipiinidel viisavabalt 3 nädalat poole aasta sees.
Kuid ei möödunud palju, kui algasid esimesed seiklused. Vahemärkuseks ütlen, et kirjutan hinnad eurodes, et lugejal oleks kergem orienteeruda.

Niisiis – esimene eesmärk oli jõuda Red Caraboa Hostelisse, mis oli broneeritud Ninna poolt (mu sõbranna, kellega tutvusin Pariisis eelmine aasta). Kuna olin juba enne lugenud, siis teadsin, kuidas pean käituma. Enamikes lennujaamades on siis esimesel korrusel kollased lennujaama taksod – mis on ligi kaks korda kallimad, kui tavapärased valged taksod.
Valge takso leidmiseks tuleb minna teisele korrusele. Seal on siis ala, kuhu tulevad valged taksod reisijaid ära tooma väljuvale lennule ning siis on neil luba olla 5 minutit – selle aja jooksul võivad nad võtta peale uue kliendi.

Teine asi, mida peab teadma (ja õnneks ma teadsin) taksode puhul Filipiinidel ja eriti Manilas – enamus taksojuhte ei taha sõita turistidega taksomeetri järgi, vaid kokkulepitud hinna järgi – mis on tegelikult ebaseaduslik. Kokkulepitud hind on eranditult alati kõrgem, kui see mis tuleb taksomeetrile.

Võtsin suuna teisele korrusele ja leidsin kiiresti valge takso. Küsisin, kas ta teab seda kanti, kus hostel asub ja, kas ta sõidab taksomeetri järgi. Vastused oli jaatavad, seega läks loosi. Kuid nüüd läks asi huvitavaks. Kuigi taksojuht ütles, et sõidab meetri järgi, siis ta ei soostunud seda tööle panna. Eks tema eesmärk oli sihtkohta jõudes mingi ulmeline summa lihtsalt välja mõelda ja see sisse nõuda.

Mina hakkasin nõudma, et ta taksomeetri tööle paneks ja tegin seda oma 3-4 minutit (takso sõitis kogu see aeg). Taksojuht mängis lolli, et ei saa aru. Koomiline vaatepilt. Lõpuks pani tööle, kuid umbes ühe minuti pärast viskas ta mu taksost välja ütles lihtsalt, et ei tema meetri järgi ikkagi sõida ja vsjoo.

Õnneks peaaegu kohe möödasõitvad taksod märkasid mind ning peatusid, kuid enamus neist ei teadnud sihtkohta või ütlesid otse välja, et nemad meetri järgi ei sõida. Kusagil neljanda või viienda taksojuhiga sain kokkuleppele, et sõidab meetri järgi, kui annan talle 50 pesot (~1€) tippi. Sain kohale 6 euroga ning lisaks 1 euro tippi. Sõit kestis kolmveerand tundi.

Öist Manilat vaadates läbi takso akna jõudis mulle lõpuks kohale, kus ma olen – kolmanda maailma riigis. Võis näha äärmiselt modernset ja rikast kesklinna ja mõne minuti pärast vaesunud linnaosi. Minu hostel asus suhteliselt heas piirkonnas, kus ümberringi ülikool ja vaatamisväärsused.

Hosteli jõudes olin meeldivalt üllatanud. Kõik oli puhas, renoveeritud ja värske. Majutus maksis siin 7€ öö. Sain toa ja peaaegu kohe magama.

13. mai

Hommikul kohtusin Ninnaga ja minu üllatuseks tuli ta oma isaga. Neil oli juba kõik välja mõeldud, mida päeva jooksul teha ja isegi õhtuks oli reserveeritud restoran. Igal juhul  - tänu temale sain lihtsalt uskumatult laheda ja mugava päeva tuuri Filipiinide pealinnas.

Hostel ja lähiümbrus:

Philippines 154Philippines 147Philippines 149Philippines 151Philippines 287

Mina ja Ninna tema ülikooli külastamas.

Philippines 159Philippines 161

Natukene religioosset propagandat. Seda näeb Filipiinidel igal pool…
Huvitav, et mida vaesem on riik, seda religioossemad on nende elanikud. Pole küll reegel, aga tihti see nii on.

Philippines 162

Manila vaated ja palmid. Ma oli pidevalt hämmastanud, kui nägin banaane, kookost ja mangosid kasvamas lihtsalt tänaval puu otsas.

Philippines 179Philippines 183Philippines 188

Manila rikaste rajooni villa.

Philippines 193Philippines 195

Ninna isa auto, millega ringi sõitsime. Märka euroopa numbrimärki – see pidevat moes olema ja võimalik uue auto ostmisel lisavarustusena osta.

Philippines 199

Nägin ära siis Fort Santiago (hispaanlaste kindluskompleks), Mall of Asia (üks aasia suurimaid kaubanduskeskuseid), Intramuros (Manila vanalinn),  San Agustini muuseumi ja hispaania kvartali.

Philippines 182Philippines 184Philippines 209Philippines 222Philippines 224Philippines 226Philippines 235

 

Rahavahetus kontoris tuleb anda algul raha, siis saad numbri. Vahepeal kontrollitakse raha ehtsust ning siis kutsutakse teise leti juurde, kust saab filipiini raha.

Philippines 212

Õhtusöögil väga meeldivas Hispaania-Filipiino restoranis. Toit oli hämmastavalt maitsev ja publikut osati hästi lõbustada. Proovisin ka tantsida Filipiini rahvatantsu.

Philippines 239Philippines 242Philippines 245Philippines 254Philippines 256

14. mai

Magasin välja ja hommikul läksin hosteli ümbrust uudistama. Lähedal asus hiinlaste surnuaed, mis tegelikult suurt muljet ei avaldanud, kuigi hauakambrid olid küll huvitavad.

Philippines 273Philippines 268

Märkasin, et ümberringi oli palju töökodasid, mis tegelesid Jeepneyde parandamisega ja puhastamisega. Jeepneyd (http://en.wikipedia.org/wiki/Jeepney) on siis ümberehitatud Jeepid, mis on kõige populaarsem transpordivahend Filipiinidel. Tekkisid nad peale II maailmasõda, mil filipiinlased ehitasid ümber USA sõjaväe poolt maha jäetud Jeepid. Kuid nüüd on nad osa kultuurist ja ei tundu, et ka lähiajal keegi kavatseks neid välja vahetada.

Philippines 277

Super Sale ja huvitava arhitektuuriga kirik.

Philippines 284Philippines 288

Kella kolme paiku läks mul lennuk Cebule. Huvitav asi, mida pole kusagil varem kogenud - Filipiinidel tuleb lennujaamades ja ka muudes terminalides (näitaks laevasadamas) maksta terminali tasu. Mis on siis 4€ riigisisestel lendudel ja 11€ rahvusvahelisel lennul.

Philippines 294

Cebusse jõudes sõitsin hotelli, mille olin eelnevalt wikitravelist üles vaadanud. Toa hind 22€ öö. Vahepeal kohtusin filipiino-ameeriklasega, kes oli eelmise hosteli omanik. Sama õhtu läksin temaga uudistama Cebu ööelu.

Philippines 299Philippines 314

Chowabunga – mõnus Filipiini restorani kett, kus saab head ja maitsvat toitu 1-2€ eest.

Philippines 300Philippines 301

15. mai

Vaade hotelli aknast ja hommikusöök.

Philippines 321Philippines 320Philippines 324

Iglesia ni Cristo kultuskirik, mis Filipiinidel väga tugev ja mille liikmed täidavad kõiki korraldusi, mida nende juhid ette ütlevad. Kuna see on niivõrd tugev, siis nad isegi hääletavad ühes koos valimistel samamoodi. Seetõttu peab Filipiinide valitsus selle kirikuga läbirääkimisi aegajalt pidama ja neile vastu tulema.

Tegemist on siis tavalise kristliku kiriku rip-off lisades veidi hullumeelsust nagu näiteks ühised enesetapud ning saadki kõige võimsama kiriku Filipiinidel.

Philippines 329

Kuid meie eesmärk oli too päev jõuda Mactani saarele, et lõpuks näha valget liivaranda ja ookeani. Cebus randu väga pole, sest vesi on seal reostatud. Mactani saarele viib sild Cebust. Sinna jõudmiseks kulus üle kahe tunni ning selleks oli vaja kasutada 4 Jeepneyt, bussi ja taksot. Kuid teekond oli vaeva väärt, sest rand seal oli lihtsalt imeline. Täpselt nagu postkaardil. Valge liiv, palmid ja läbipaistev vesi.

 

Philippines 421Philippines 335Philippines 344Philippines 351Philippines 353Philippines 361

Rentisime seal paadi, mis sõidutas lähedal asuvatele korallsaartele ning sain seal snorgeldada. Meri on seal soe nagu vannis.

Philippines 362Philippines 363Philippines 376Philippines 384

Meri on seal täis huvitavaid elukaid ja kalu. Siin on siis “fuugu fish”. Ei tea, kuidas see eesti keeles on, aga muidu selline naljakas elukas, mis muidu näeb välja nagu suhteliselt tavaline kala, kuid kui teda miski ärritab, siis ta puhub ennast täis suureks palliks.

Philippines 393Philippines 398Philippines 401Philippines 414

No comments:

Post a Comment