Saturday, June 16, 2012

Soul


Uskumatu, et semester juba läbi. Osad inimesed on juba läinud reisima teistesse Aasia riikidesse. Mul käib praegu tihe asjade pakkimine ja homme sõidan kolmeks päevaks Souli.

Kuid praegu siis mu eelmisest Souli külastusest:

2.-4. juuni

Soul – Lõuna-Korea pealinn

Maailmas suuruselt teine metropoliit. Täpset populatsiooni on raske öelda, kuid erinevad allikad vaadates, siis see peaks jääma vahemikku 21-24 miljonit, mis tähendab, et seal elab 45% Korea elanikkonnast. Ja prognoosid näitavad, et aina rohkem inimesi hakkab kolima Souli. Aastaks 2020 elab seal juba 52% Korea elanikkonnast.

Kui ma Daegusse saabusin, siis Suji ütles mulle Daegu on nagu maakoht(countryside) võrreldes Souliga. Ma ei suutnud seda uskuda, sest Daegus on 2,5 miljonit elaniku ja ma mõtlesin, et ta teeb nalja. Kuid nüüd peale Soulis käimist sain ma aru, kui tõsi see on.

Saime kutse osaleda konverentsil selliselt organisatsioonilt nagu Oceans Network ( http://www.oceans-network.eu/ ). Põhimõtteliselt on tegu organisatsiooniga, mis ühendab tudengeid Euroopa Liidust, kes on käinud Koreas, Kanadas, USAs, Jaapanis, Uus-Meremaal või Austraalias vahetusõpilasena. Samuti see ka koordineerib, arendab ja reklaamib vahetusprogramme.

Konverentsi mõte oli tutvustada erinevaid programme ja tuleviku arenguid. Ning rääkida oma kogemustest vahetusüliõpilasena ja tutvustada Euroopa kultuuri Korea üliõpilastele, kes lähevad järgmine semester Euroopasse õppima. Ütlen kohe ära, et tegu oli väga ägeda üritusega, eriti meeldis meile meie majutusasutus, mis oli korraldajate poolt meile antud.

Igal juhul algas sõit KTX-iga. Kuna konverents algas kell 9 hommikul, siis pidime minema üsna varajase rongiga. Rongijaama kohale jõudes avastasime, et kõik kohad (isegi kõik seisukohad) olid välja müüdud. Kuid meil oli tarvis ikkagi minna, et konverentsile mitte liiga palju hiljaks jääda. Läksime, siis ikkagi rongi peale. Lootsime, et ehk saab jänest sõita, kuid piletimüüjad olid agarad. Kui esimesed vahele jäid, siis hakkasid nad ka kõigilt teistelt eurooplastelt piletit küsima.

Lõpuks pidin siis ikkagi pileti ostma, mis maksis 24 eurot pluss veel 13 eurot niiöelda trahvi – mida nad nimetavad siis rongis ostmis tasuks.

Nagu pildil näha, siis rong oli täielikult väljamüüdud. Teine pilt on siis tüüpiline vaatepilt, mis rongist avaneb – riisipõllud. Nad kasutavad siin igat ruutmeetrit millekski ära.

Soul 015Soul 020

Väike järjekord metroojaama ja Souli metrookaart.

Soul 023Soul 026

Metroos on suur ja avar, kuid sellegipoolest on tavaliselt istumiskohta keeruline leida.

Soul 027

Lõpuks jõudsime ka konverentsile. Hilinesime kusagil 40 minutit.

Soul 039

Leedukad tegid vahva mängu korealastele – Kes tahab saada leedukaks?

Soul 088Soul 089

Rääkimas oma kogemustest Koreas:
vasakult paremale – Leedu, Eesti, Poola, Rootsi ja Ungari

Soul 100Soul 103

Lõunaks Euroopa toit

Soul 056Soul 057Soul 061Soul 067Soul 071

 

Seda ülikooli, kes toimus meie konverents külastas märtsis Barack Obama

Soul 074Soul 049

Õhtusöök oli juba korea stiilis.

Soul 112Soul 114

Ja meie tagasihoidlik majutus Seuoli kesklinnas :

Soul 130Soul 135Soul 139Soul 140Soul 151

Peale seda läksime välja. Esimest korda elus nägin ummikut kell 1 öösel. Ja mitte tavaline ummik kusagil Gonsiori tänaval, vaid ikka selline kus passid 1,5 tundi ja veel kiirteel!

Soul 164

Meie hotell asus Cheonggyecheoni kõrval, mis on üks Souli sümbolitest.

Soul 205Soul 207

Teise päeva lõpus toimus siis pidulik õhtusöök. Seekord siis korea stiilis. Kahjuks mul sai just siis kaamera aku tühjaks ja teistelt ei jõudnudki pilte kokku korjata.

Soul 214

See on lihtsalt geniaalne leid. Ühes Souli linnaosas on siis rada, kus on erinevate riikide pronksplaadid, kus kirjas riik, pealinn ja “Tere” kohalikus keeles. Leidsin ka eesti keele, kuid riigiga panid korealased veidi mööda. Aga noh, close enough.

2012-06-04 00.31.44

Igal juhul on Soul ikka täiesti teine Korea, kui see mida näeb Daegus. Inimesed on vabameelsemad, linn on elu täis ning inimesed mõikavad inglise keelt palju paremini (kuigi ikkagi kehv tase võrreldes Euroopa riikidega).

2 comments:

 1. Lugesin su blogi läbi "kaanest kaaneni". Väga väga huvitav oli, tekkis endalgi väga suur soov ära käia Lõuna-Koreas. Kas uusi postitusi on ka oodata ?? Ja kuidas korea keelega on ? On seda väga raske õppida ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tore, et meeldis :)
   Kuna olen juba tagasi Eestis, siis teen juba varsti ühe kokkuvõtliku postituse ning kirjutan üldiselt, mis muljed mul sellest riigist jäid. Kuid edaspidi kirjutan ka, kui midagi korea teemalist kuulen.
   Korea keelt oli mulle päris raske õppida. Lugeda ma oskan, kuid enamasti ma ei saa aru, mida ma loen. Tean vaid põhiväljendeid - seda siis ühe semestri õppimisega.

   Delete