Saturday, June 16, 2012

Soul


Osad inimesed on juba läinud reisima teistesse Aasia riikidesse. Mul käib praegu tihe asjade pakkimine ja homme sõidan kolmeks päevaks Souli.

Kuid praegu mu eelmisest Souli külastusest:

2.-4. juuni

Soul – Lõuna-Korea pealinnMaailmas suuruselt teine metropoliit. Täpset populatsiooni on raske öelda, kuid erinevaid allikaid vaadates,  peaks jääma vahemikku 21-24 miljonit, mis tähendab, et Soulis elab 45% Korea elanikkonnast. Prognoosid näitavad, et aina rohkem inimesi kolib Souli. Aastaks 2020 elab seal juba 52% Korea elanikkonnast. (aasta 2018 edit: prognoos on vett pidanud ja nüüdseks elab Souli metropoliidis 26 miljont elanikku).

Kui Daegusse saabusin, siis Suji ütles mulle Daegu on nagu maakoht (countryside) võrreldes Souliga. Ma ei suutnud seda uskuda, sest Daegus on 2,5 miljonit elaniku. Mõtlesin, et teeb nalja. Kuid nüüd peale Soulis käimist saan aru, kui tõsi see on.

Saime kutse osaleda konverentsil organisatsioonilt Oceans Network ( http://www.oceans-network.eu/ ). Tegu on organisatsiooniga, mis ühendab tudengeid Euroopa Liidust, kes on käinud Koreas, Kanadas, USAs, Jaapanis, Uus-Meremaal või Austraalias vahetusõpilasena. Samuti nad koordineerivad, arendavad ja reklaamivad vahetusprogramme.

Konverentsi eesmärgiks oli tutvustada erinevaid vahetusprogramme korealastele. Minu ja teiste EList pärit vahetusõpilaste roll oli rääkida oma kogemustest vahetusüliõpilasena ja tutvustada Euroopa kultuuri korealastele, kes lähevad järgmine semester Euroopasse õppima.

Päev algas KTX-iga. Kuna konverents algas kell 9 hommikul, siis pidime minema varajase rongiga. Rongijaama kohale jõudes avastasime, et kõik kohad (isegi kõik seisukohad) olid välja müüdud. Kuid meil oli tarvis ikkagi minna rongi peale, et konverentsile mitte  hiljaks jääda. Läksime väljamüüdud rongi peale. Lootsime ehk saab jänest sõita, kuid piletimüüjad olid agarad. Kui esimesed vahele jäid, siis hakkasid nad kohe kõigilt teistelt valgetelt piletit küsima.
Lõpuks pidin pileti ostma, mis maksis 24 eurot pluss veel 13 eurot niiöelda trahvi – mida nad nimetavad rongis ostmis tasuks.
Nagu pildil näha, rong oli täielikult väljamüüdud. Teine pilt on tüüpiline maastik, mis rongist avaneb – riisipõllud. Nad kasutavad igat ruutmeetrit millekski ära.

Soul 015Soul 020

Väike järjekord metroojaama ja Souli metrookaart.

Soul 023Soul 026

Metroo on suur ja avar, kuid sellegipoolest on tavaliselt istumiskohta keeruline leida.

Soul 027

Lõpuks jõudsime konverentsile. Hilinesime 40 minutit.

Soul 039

Leedukad tegid vahva mängu korealastele – Kes tahab saada leedukaks?

Soul 088Soul 089

Rääkisime oma kogemustest Koreas:
vasakult paremale – Leedu, Eesti, Poola, Rootsi ja Ungari

Soul 100Soul 103

Lõunaks läänelik toit ja klaas veini

Soul 056Soul 057Soul 061Soul 067Soul 071


Seda ülikooli, kus toimus konverents külastas märtsis Barack Hussein Obama

Soul 074Soul 049

Õhtusöök oli juba korea stiilis.

Soul 112Soul 114

Meie tagasihoidlik majutus Seuoli kesklinnas :

Soul 130Soul 135Soul 139Soul 140Soul 151

Peale seda läksime välja. Esimest korda elus nägin ummikut kell 1 öösel. Ja mitte tavaline ummik kusagil Gonsiori tänaval, vaid ikka selline kus passid 1,5 tundi ja veel kiirteel!

Soul 164

Meie hotell asus Cheonggyecheoni kõrval, mis on üks Souli sümbolitest.

Soul 205Soul 207

Teise päeva lõpus toimus (jälle) pidulik õhtusöök - korea stiilis. Kahjuks mul sai just kaamera aku tühjaks ja teistelt ei jõudnud pilte kokku küsida.

Soul 214

See on geniaalne leid. Ühes Souli linnaosas on rada pronksplaatidega, kus kirjas riik, pealinn ja “Tere” kohalikus keeles. Leidsin eesti keele, kuid mitte Eesti riigi.

2012-06-04 00.31.44

Soul on täiesti teine Korea, kui see mida näeb Daegus. Inimesed on vabameelsemad, linn on elu täis ning inimesed mõikavad inglise keelt palju paremini.

2 comments:

 1. Lugesin su blogi läbi "kaanest kaaneni". Väga väga huvitav oli, tekkis endalgi väga suur soov ära käia Lõuna-Koreas. Kas uusi postitusi on ka oodata ?? Ja kuidas korea keelega on ? On seda väga raske õppida ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tore, et meeldis :)
   Kuna olen juba tagasi Eestis, siis teen juba varsti ühe kokkuvõtliku postituse ning kirjutan üldiselt, mis muljed mul sellest riigist jäid. Kuid edaspidi kirjutan ka, kui midagi korea teemalist kuulen.
   Korea keelt oli mulle päris raske õppida. Lugeda ma oskan, kuid enamasti ma ei saa aru, mida ma loen. Tean vaid põhiväljendeid - seda siis ühe semestri õppimisega.

   Delete