Sunday, March 4, 2012

Kõigest

4. märts

Käisime uisutamas. Pilet (ilma ajalise piiranguta) ja uiskude laenutus maksis kokku 4€. Päris fun oli.

Korea set 2 008Korea set 2 009

Pärast seda käisime kohvikus. Väga vinge koht – neil palju erinevaid kohvisid, teesid, värskelt pressitult mahlu jne. Hinnad neil 2 – 2,5 € ja iga joogiga saad kaasa 3 saia – moosiga, kreemiga ja küüslaugu saia.

Korea set 2 018Korea set 2 021

Poes ei suutnud vastu panna maasikatele. 900g maksis küll 7 €, aga lõhn oli väga hea ning maitsel ka viga pole. Üldiselt tundub, et söögid, joogid on tavalistes toidupoodides päris kallid või vähemalt kallimad, kui Eestis, aga see eest restoranides odavam.

Korea set 2 016Korea set 2 017Korea set 2 023

 

Seekord kirjutan kõigest, mis Koreaga ja korealastega seotud, mida selle aja jooksul olen näinud, kuulnud, kogenud.

Esiteks eeldasin, et saan mingi kultuurišoki, sest esimene kord Aasias ikkagi, aga midagi sellist küll ei tunne. Korealased on välismaalaste vastu väga sõbralikud ja mõistvad nii, et sõpru on siin kerge leida.

Siinne arhitektuur on üsna moderne, uued majad ja korras teed. Natuke ruumi puudusega on siin ka probleeme, seega ehitatakse majad ikka päris kõrgeks. Ning näiteks pubide ja baaride tänavatel on täitsa tavaline, et igal korrusel on erinev baar või mingi muu asutus. Ahjaa, siin ülikoolilinnakus on ka üks tuumavarjend, no nii igaks juhuks.

Ülikoolilinnak on päris hiiglaslik. Ma pole jõudnud veel igal pool käiagi. Mõned pildid:

Korea set 2 001Day 1 040

Autod siin on 95% korea enda omad – Hyundai, Kia, Daewoo, SsangYong, Korea Chevrolet ja Samsung. Jah Samsungi autod! Ja neid on siin päris palju, umbes sama palju kui Kiasi. Ja autod on iseenesest siin üsna suured ja uhked, pisikesi väga ei näe. Bensiini hind on siin 1,4€ liitri eest.

Taksod on siin populaarseim transpordi viis. Miinimumhind on 1,5€. Kesklinna maksab sõit kusagil 3-3,5 €. Kui autos 3-4 inimest, siis tuleb päris odav nii, et metrood ja bussi polegi veel kasutanud. Taksod on muidugi kõik Korea autod, aga päris korralikud, sees on tavaliselt nahkistmed ja ruumi on palju.

Korea set 2 003

Korea ühiskond – range, palju kirjutamata reegleid ja väga konservatiivne. Euroopa vabameelsusel siin kohta pole. Noortele see väga ei meeldi ning ihkavad rohkem vabadust, aga samas ütlevad, et see on hea, sest niimoodi kaitstakse. Täpselt ei saa aru, mida sellega mõeldud, aga nii mulle öeldi.

Koreas samuti kohustuslik sõjavägi (ilmselgelt). Lõuna-Korea ja Põhja-Korea on veel siiani ametlikult sõjas. Meestele on see kohustuslik ning kestab 2 aastat.

Pubides on siin huvitav käia. Kui oled laua välja valinud ja seltskonnaga maha istud, siis kohe tuuakse lauda vesi ja kerget näksimist (miskit chipse või kapsasalatit), siis kui tellid jooke tuuakse juurde veel näiteks praemuna, kananagitsad ja muud näksimist. Ja kõik see on tasuta! Meil teed kasvõi 500€ arve ja ei saa midagi tasuta.
Kohalikud teavad siin häid ja odavaid kohti. Siiani pole kordagi läinud üle 8€ näkku, kuigi laud oli jookidest ja toidust lookas.

Religioon – kuigi kirjutasin millalgi alguses, et ligi pooled korealased peaksid olema mingit usku, siis siiani pole ühtegi sellist leidnud. Olen küsinud seda mingi 10 korealase käest, et kas nemad või nende pereliikmed on religioossed ning kõik on öelnud, et korealased ei ole usklikud. Peab uurima, kust need uuringud tulnud on, mis väidavad, et 50% on usklikud.

No comments:

Post a Comment